СЕДАЦІЯ (МЕДИКАМЕНТОЗНИЙ СОН) В СТОМАТОЛГІЇ
Візит до стоматолога асоціюється, як правило, з больовими відчуттями і страхом. Але медицина не стоїть на місці і надає можливість проведення лікування якісно, комфортно, без болю і навіть увісні. Це можливо завдяки введенню пацієнта в такий медичний стан, який називається седацією або медикаментозним сном)
Це стан, схожий на дрімоту, поверхневий сон, при якому людина розслаблена та спокійна.
Що важливо, пацієнт, може контролювати свої дії, нормально дихати, ковтати, навіть, може виконувати деякі вказівки лікаря. Важливим плюсом є те, що проведена процедура не відкладається в пам’яті пацієнта. Медикаментозне навантаження при седації менше, ніж при загальному наркозі, не впливає на подальше відновлення активної життєдіяльності. Але седація не є заміною місцевої анестезії – знеболюючого уколу. При введенні пацієнта в цей стан локальна анестезія необхідна, укол сприймається як менш болюча процедура або взагалі не відчувається )
Седація – золотий стандарт лікування у всьому світі️. Досвід такої процедури, як седація прийшов до нас із-за кордону: це США, Європа. Процедура відома і давно вже заробила собі хорошу репутацію.
Така можливість є і у нас!
Седація проходить під наглядом лікаря-анестезіолога, під час процедури в/в вводяться сертифіковані седативні препарати, не токсичні, без побічних наслідків. Пацієнт засинає через дві хвилини після початку процедури. Під час сну пацієнту проводиться кардіомоніторинг та контроль всіх життєвих показників)
Після закінчення оперативного втручання пацієнт виводиться зі стану седації. Проте важливо знати, що ще близько двох годин після проведення седації пацієнт може відчувати легку сонливість та розлабленність. Не рекомендується одразу сідати за кермо та необхідно відмовитися від інтенсивних фізичних навантажень.
Показання та умови для медикаментозної седації:
- бажання пацієнта;
- страх перед лікуванням;
- тривала стоматологічна процедура( 3 і більше години );
- підвищений рвотний рефлекс;
- емоційно нестабільні пацієнти;
- дорослі з гіпертонічною хворобою серця , тощо;
- медикаментозна седація обов’язково потребує попереднього обстеження та консультації з анестезіологом(загальний аналіз крові та ЕКГ);
- медикаментозну седацію можна проводити лише в тому випадку, якщо у пацієнта немає ознак гострої вірусної інфекції (температура, нежить, кашель та інш);
Запрошуємо вас на консультацію та лікування! Ви не пошкодуєте , що обрали саме нас!